Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Каляри пропусна да победи Ювентус, но все пак спря серията си от 5 последователни загуби в съперничество с домакинско реми 2:2 във втория мач от XXXIII кръг на италианската Серия А.

Сардинци поведоха с 2:0 до почивката след точно изпълнени дузпи, но в 61-ата минута Душан Влахович намали, а в 87-ата Алберто Досена си вкара автогол и така подели точките.

Юве създаде първите опасности в мача, но удар на Душан Влахович беше блокиран, а Симоне Суфет спаси шут на Тимъти Уеа. След почти половин час игра  Алберто Досена стреля и топката се отби в ръката на Глейсон Бремер. Първоначално главният съдия Марко Пичинини подмина ситуацията, но след намесата на ВАР беше отсъдена дузпа за Каляри. Зад топката застана Джанлука Гаетано, който с удар в долния ляв ъгъл матира Войсчех Шчесни за 1:0.

След малко повече от половин час игра Федерико Гати изпусна Зито Лувумбо, който не успя да уцели вратата. Но Гати допусна нова грешка, след която Лувумбо се измъкна и беше фаулиран от Шчесни - втора дузпа за Каляри. Този път наказателният удар беше изпълнен от Йери Мина, който не сбърка за 2:0.

До края на полувремето Душан Влахович се разписа, но голът беше отменен за засада.  Макс Алегри взе мерки още на почивката и извади Карлос Алкакар, а в игра се появи перлата на "Старата госпожа" Кенан Йълдъз. Но Каляри можеше да стигне и до трети гол в 51-ата минута, ако не беше спасяването на Счесни при изстрела на Матео Прати.

В 61-ата минута Юве намали изоставането си. Влахович изпълни великолепен фаул, с фалцов удар преодоля стената и прати топката неспасяемо точно до гредата за 1:2. После гостите натискаха, но така и не стигаха до чисто положение. В 83-ата минута Влахович засече със задна ножица, но в аут. В 87-ата минута Юве все пак изравни. Йълдъз центрира от фланга и Алберто Досена в опита си да изчисти, си заби автогол за 2:2.

В ответната атака Каляри можеше отново да поведе, но Данило изби в корнер. До края не падна нов гол и срещата завърши без победител. След нея "бианконерите" остават 3-ти с 64 точки, докато Каляри е на 14-а позиция с 32 в своя актив. Добрата новина за Юве е, че официално първите 5 отбора в крайното класиране на Калчото, се класират за Шампионска лига.

В 5-ото място се цели и следващият съперник на торинци – Лацио, който по-рано през деня победи Дженоа с 1:0. Единственото попадение бе дело на Луис Алберто (67). След четвъртата победа в последните си пет мача Лацио се доближи на три точки от градския съперник Рома, но “вълците” имат две срещи по-малко. Дженоа пък заема 12-ото място в подреждането и има солидна преднина от цели 12 точки пред опасната зона.