3. Климатикът спаси Барса пред 60 000 (видео)

Климатикът спаси Барса пред 60 000 (видео)

Барселона надви мексиканския Америка с 2:0 в приятелска среща късно снощи. Гол с глава на Давид Вия през първото полувреме и попадение на Сейду Кейта, дошло след пробив на резервата Жерар Делофеу, в 89-ата минута донесоха победата за момчетата на Хосеп Гуардиола пред 60 000 зрители на стадиона в Далас, Тексас.

Барселона надви мексиканския Америка с 2:0 в приятелска среща късно снощи. Гол с глава на Давид Вия през първото полувреме и попадение на Сейду Кейта, дошло след пробив на резервата Жерар Делофеу, в 89-ата минута донесоха победата за момчетата на Хосеп Гуардиола пред 60 000 зрители на стадиона в Далас, Тексас.

Вия отбеляза във втори пореден мач в 24-ата минута. Той се възползва от центриране на Адриано, който преди това преодоля левия защитник Оскар Рохас. Добре пласираният Кейта пък оформи крайното 2:0.

Европейският клубен шампион завърши турнето в Северна Америка с победа, след като преди това загуби от Манчестър Юнайтед с 1:2 и от мексиканския Чивас Гуадалахара с шокиращото 1:4.

„Днес бяхме малко по-уверени”, изтъкна наставникът на каталунците Хосеп Гуардиола.

Той добави, че вентилацията на струващия 1 млрд. долара стадион „Каубойс” се е отразила благоприятно на неговите момчета, които преди това са изпитвали проблеми с влажността в Маями, където Барса загуби от Чивас.

Барса беше без Лео Меси, Даниел Алвеш, Хавиер Масчерано и Алексис Санчес, които изобщо не пътуваха с тима за турнето.

Другият уикенд каталунците ще се изправят срещу Реал Мадрид в мача за Суперкупата на Испания.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи