3. "Ла Фурия" се изсмя на надеждите на Шотландия за бараж (видео)

"Ла Фурия" се изсмя на надеждите на Шотландия за бараж (видео)

Чехия завърши на второ място и отива на баражите

Европейският и световен шампион по футбол – Испания, завърши с пълен актив от точки квалификационна група „I”. Днес „Ла Фурия” не прости на имащия надежди да играе на бараж тим на Шотландия и го победи с 3:1 на свой терен. Испанците се представиха доста по-добре от своя съперник и така се добраха до успеха, като в крайното подреждане са на 1-ото място с 24 точки. Шотландия пък финишира с 11 точки на 3-ото място.

„Ла Фурия” доминираше над съперника си през първата част и заслужено водеше с 2:0 на почивката на мача. Давид Силва даде аванс с хубаво изпълнение в 6-ата минута. Кацорла и Вия също имаха своите шансове за отбелязване на гол, но не се възползваха от тях. Шотландците така и не успяха да преодолеят Виктор Валдес през първите 45 минути, а в самия край на полувремето Давид Силва отбеляза второто си попадение в срещата.

Резултатът стана класически в 54-ата минута, когато Давид Вия не остави никакви шансове на Алан МакГрегър. Шотландците все пак достигнаха до почетен гол. Виктор Валдес фаулира Макейл-Смит в 66-ата минута, а нагърбилият се с отговорността Дейвид Гуудвили се разписа от бялата точка. До края на двубоя испанците можеха да отбележат и четвърти гол, но гостите не допуснаха ново попадение и мачът завърши при резултат 3:1.

Чехия завърши на второ място в групата и ще играе на бараж, след като победи с 4:1 Литва като гост. Кадлец даде аванс на тима си само след 2 минути игра, отбелязвайки от 11-метров наказателен удар. С две попадения на Резек до почивката (17’; 45’) чехите имаха класическа преднина след 45 минути игра.

В 68-ата минута Хубник от състава на гостите бе изгонен, а Сернас намали на 1:3, след като бе точен от дузпа. Крайното 1:4 оформи Кадлец, а любопитното бе, че четвъртото попадение за гостуващия тим отново бе от бялата точка, като това бе трета дузпа в мача.

След победата Чехия събра актив от 14 точки и финишира на второ място. Литва приключва на 4-ото място с 5 пункта. Последен в групата е тимът на Лихтенщайн.