Лутън помечта за чудо на Анфийлд, но не го получи (ВИДЕО)

Мърсисайдци победиха новака с 4:1 и увеличиха аванса на върха

Ливърпул успя да победи Лутън с 4:1 в мача им от Висшата лига, което увеличи аванса на мърсисайдци на върха в класирането на четири точки пред Манчестър Сити, но и с мач повече.

Новакът в елита на Англия откри пръв на "Анфийлд", но след почивката домакините показаха класа, макар и без куп ключови футболисти.

Първата отлична възможност в срещата се разкри пред Луис Диас, който бе изведен сам срещу Камински, но се засуети и не успя да стреля. В 5-ата минута колумбиецът отново се озова на стрелкова позиция, след като бе изведен отдясно, финтира защитник и стреля, но покрай вратата.

Противно на логиката от началото на срещата, тимът на Роб Едуардс бе този, който успя да открие резултата. След наглед безобидна ситуация при тъч отляво, Таит Чонг проби в наказателното поле и стреля силно по диагонала. Келъхър успя да парира топката, който обаче отскочи и попадна на главата на Огбене на далечната глава, а крилото на гостите от близка дистанция я насочи в мрежата.

Втората част със страхотен шанс за Луис Диас, чийто удар бе блокиран от бранител на гостите. Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа, след като Луис Диас стреля от близка дистанция, а топката срещна ръката на бранител в бяло. Ситуацията бе прегледана от ВАР, но наказателен удар така и не отсъден.

Футболистите на Юрген Клоп обаче показаха истински характер и само в рамките на три минути успяха да стигнат до пълен обрат на резултата. Първо Върджил Ван Дайк бе на точното място в 56-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер и направи 1:1. Три минути по-късно, след нова атака отдясно и изпълнение на тъч, топката бе подадена към Алексис Мак Алисър, който с едно докосване я продължи към наказателното поле, а Коди Гакпо с глава от близка дистанция порази целта за 2:1.

Последва трети гол, дело на Луис Диас в 71-та минута преди Харви Елиът да сложи точка на спора в 90-та минута.