3. Манчестър Юнайтед надви минимално Шанхай Шенхуа, Шинджи Кагава с дебютен гол за "червените дяволи" (видео)

Българинът Димитър Бербатов не взе участие в срещата

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Шанхай Шенхуа в мач от предсезонната си подготовка. Единственото попадение в срещата отбеляза новото попълнение на „червените дяволи” Шинджи Кагава, като това бе първият гол на японеца с екипа на английския гранд.

За Шанхай Шенхуа участие в срещата не взеха нападателите Никола Анелка и Дидие Дрогба. За Юнайтед пък шанс за изява не получи българинът Димитър Бербатов, който бе на резервната скамейка.

Един от първите по-интересни моменти в мача дойде в 17-ата минута, когато Давиде Петручи нанесе изстрел към вратата на китайския тим, но ударът бе слаб и не затрудни вратаря. В средата на полувремето пък се стигна до най-големият пропуск на „червените дяволи” за първото полувреме. Единият от новите футболисти в състава на Юнайтед – Ник Пауъл, бе изведен зад отбраната на Шанхай и оказал се сам срещу стража на съперника стреля, но кълбото премина покрай вратата.

До почивката нямаше много чисти голови положения пред двамата вратари, като единственият по-интересен момент дойде в 43-ата минута и бе за китайския клуб. Джоел Грифитс получи отличен пас от свой съотборник, поведе си кълбото и бе очи в очи с Андерс Линдегаард. Нападателят на Шанхай стреля към вратата на „червените дяволи”, но вратарят на английския тим отрази изстрела и кълбото излезе в корнер.

Малко след подновяването на играта през второто полувреме, Андерсон можеше да открие резултата, но изстрелът му от границата на наказателното поле премина на около метър вляво от гредата.

Силно през втората част се включи появилият се на почивката Бебе. В 64-ата минута Хавиер Ернандес свали топката към португалеца, който стреля силно, но вратарят спаси, след което играч на Шанхай изчисти в корнер. Почти веднага след тази ситуация, Бебе отново получи възможност да се разпише, но ударът му не попадна в мрежата на противника.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Манчестър Юнайтед успя да поведе. Бебе преодоля противников футболист, след което намери Шинджи Кагава, който от около десетина метра с прецизен изстрел прати топката във вратата на китайците.

До края на двубоя „червените дяволи” владееха инициативата и имаха още няколко положения за отбелязване на гол, но попадение така и не падна. Пол Скоулс засече с глава центриране в наказателното поле на Шанхай в 78-ата минута, но кълбото премина над вратата. Секунди по-късно Бебе нанесе изстрел от далечно разстояние, който бе спасен от вратаря на Шанхай, а в 84-ата минута Чичарито стреля от малък ъгъл, но кълбото излезе в аут.

"Червените дяволи” имат за съперник Барселона в следващата си контрола. Срещата е на 8-ми август.

Стартов състав на Манчестър Юнайтед: Андерс Линдегаард (Сам Джонстън 47’), Фредерик Весели (Марник Вермийл 73’), Рио Фърдинанд, Майкъл Карик, Андерсон (Пол Скоулс 73’), Шинджи Кагава, Давиде Петручи (Райън Туниклиф 47’), Антонио Валенсия (Джес Лингард 47’), Федерико Македа (Хавиер Ернандес 62’), Роби Барди, Ник Пауъл (Бебе 47’)

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)