Майнц взе точка от Унион и се отлепи от дъното (ВИДЕО)

Равенство 1:1 не помогна на нито един от двата отбора в битката за оцеляване

Майнц и Унион Берлин завършиха наравно 1:1 в отложен мач от 18-ия кръг в Бундеслигата.

След това равенство Майнц отлепи от последното място и вече е 17-и с 12 точки, докато Унион е точно над зоната на изпадащите, на 15-ата позиция с 18 точки в актива си.

В 39-ата минута удар на Кевин Фоланд от границата на наказателното поле разлюля десния страничен стълб на домакинската врата.

В 8-ата минута на добавеното време на първото полувреме Надим Амири центрира чудесно от ъглов удар, а в наказателното поле на „железните“ Йонатан Буркхарт засече топката с глава и отблизо я вкара в мрежата на Унион.

Това обаче не сломи гостите и в 13-ата минута на добавеното време на първата част те изравниха! Яник Хабебер центрира отдясно към далечната греда, където Робин Гозенс стреля от движение и от малък ъгъл преодоля Робин Центнер за 1:1.

Двайсетина минути след това удар с глава на Карим Онисиво профуча покрай вратата на Унион и в крайна сметка срещата завърши без победител.