3. Металист изнесе нова лекция на Залцбург (видео)

Металист изнесе нова лекция на Залцбург (видео)

Спортинг (Лисабон) се справи с Легия (Варшава) и се класира за осминафиналите на Лига Европа

Металист Харков изнесе нова лекция на Залцбург и си осигури място на осминафиналите на Лига Европа. След като в първия мач спечели с убедителното 4:0 като гост, днес украинският тим се поздрави с успех с 4:1 срещу австрийския си съперник. Металист владееше топката повече от Залцбург и успя по отличен начин да се възползва от част от възможностите си, като по този начин заслужено продължава в следващата фаза, отстранявайки австрийския тим с общ резултат 8:1.

Домакините от Металист имаха преднина от едно попадение на почивката на мача. Хинтерегер си отбеляза автогол в 29-ата минута, а това бе и единственото попадение през първата част. Залцбург все пак успя да изравни, като това се случи в 57-ата минута, когато точен за 1:1 бе Янтшер.

Малко след като равенството бе възстановено, последва активизиране от страна на украинците и в 64-ата минута резултатът вече бе 3:1. Първо, в 63-ата, Кристалдо покачи на 2:1 в полза на Металист, а почти веднага след това Бланко наниза трето попадение в мрежата на гостите. Крайното 4:1 оформи Марлос в 88-ата минута на сблъсъка. Така украинците запазват живи надеждите си за триумф в Лига Европа, а Залцбург ще играе в европейските турнири чак през следващия сезон.

В друг мач от 1/16-финалите Спортинг (Лисабон) надви като домакин с минималното 1:0 Легия (Варшава) и също ще играе в осминафиналната фаза.

Първият двубой, в който полският тим бе домакин, завърши при равенство 2:2, а след днешната победа португалците си гарантираха мястото в следващата фаза на турнира.

Единственото попадение в мача отбеляза Фернандеш в заключителната част от мача. Футболистът бе точен в 84-ата минута, а с гола си донесе и победата на Спортинг, след която тимът от португалската столица продължава на осминафиналите, отстранявайки Легия (Варшава) с общ резултат 3:2 от двата мача.

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)