3. Михайлов размаза Манолев в българското дерби в Холандия с 6:2 (видео)

Михайлов размаза Манолев в българското дерби в Холандия с 6:2 (видео)

Защитникът сменен на полувремето, вратарят с цял мач

Отборът на Твенте стигна до нов важен успех в битката си за титлата, след като днес разгроми тежко с 6:2 състава на ПСВ. Срещата се игра на стадион "Филипс" и бе от програмата на 24-ия кръг на холандската Ередивизи.

Българските национали Станислав Манолев и Николай Михайлов, започнаха като титуляри за своите отбори, но бранителят се представи слабо през първата част и бе заменен на почивката, докато вратарят остана на терена през всичките 90 минути, като получи и жълт картон в хода на срещата.

Иначе гостите завършиха двубоя с човек по-малко, след като Дъглас получи директен червен картон в 51-ата минута.

Джон пък откри резултата в полза на гостите още в 8-та минута, а в 19-ата Янсен удвои. В 35-ата Визгерхоф бе точен за 3:0, а в 40-ата минута Де Йонг се разписа за 4:0.

Тойвонен върна интригата в 55-ата минута, но в 74-ата Фер покачи на 5:1. Отново Тойвонен вкара в 82-ата, а крайното 6:2 оформи Янсен в 87-ата минута.

След победата гостите се изкачиха на 2-о място във временното класиране с актив от 48 точки, на 1 зад лидера АЗ, но и с мач по-малко. "Филипсите" пък са 3-и също с 48 пункта.