Милан размаза Наполи в Неапол (ВИДЕО)

Ето и подробностите

Милан размаза Наполи с 4:0 като гост и нанесе втора загуба за небесносините на стадион „Диего Армандо Марадона“ в рамките на няколко кръга. „Росонерите“ бяха абсолютни господари на терена и в нито един момент не дадоха на Наполи да си помисли, че може да вземе нещо в мача. Два гола вкара Рафаел Леао, а по един добавиха Диас и Салемакерс.

Този успех остави Минал на трето място в класирането на точка пред градския съперник Интер, който изпадна в криза. Наполи продължава да е уверен лидер с цели 16 точки пред Лацио.

Първият гол падна в 17-ата минута, когато Рафаел Леао техничко копна топката над Алекс Мерет и резултатът стана 0:1.

След още няколко минути игра Милан вкара втори гол. Брахим Диас пое топката в наказателното поле и от 7-8 метра я прати покрай вратаря на домакините. Домакинихе имаха шанс да се върнат в мача в даденото от рефера продължение на първото полувреме. Тогава Пьотър Желинзи получи хитър пас в наказателното поле, стреля към левия ъгъл, но Менян направи брилянтно спасяване и изби в корнер.

В 50-ата минута Оливие Жиру пое топката в празно пространство и я прати с удар от наказателното поле, но не уцели вратата.

В 56-ата минута Менян направи още едно блестящо спасяване, след като Марио Руи стреля опасно.

В 59-ата минута Рафаел Леао вкара втори гол, като изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините.

Четвъртият гол не закъсня и дойде след още 8 минути игра. Алексис Салемакерс бе намерен непокрит в наказателното поле от Давиде Калабрия и отправи чудесен завършващ удар. Разбиването на Наполи можеше да бъде още по-сериозно. Алексис Салемакерс се промъкна с дрибъл до границата на наказателното поле и шутира към десния ъгъл, но Алекс Мере се справи.

До края на мача Наполи опита да вкара поне почетен гол, но не се получи.