ОБЗОР: Англия гази със 7:0 за 4 от 4 в квалификациите (ВИДЕО)

Франция с 1:0 срещу 10 от Гърция, резултати и голмайстори

В понеделник вечер се изиграха 12 мача от IV кръг на квалификациите за Евро 2024.

Най-голямата победа за деня постигна националният отбор на Англия, който разби със 7:0 гостуващия тим на Северна Македония и така му нанесе най-тежката загуба в историята до момента.

Със страхотен хеттрик на „Олд Трафорд“ се отличи звездата на Арсенал Букайо Сака, два гола вкара голмайсторът на „трите лъва“ Хари Кейн, а по веднъж се разписаха Маркъс Рашфорд и Калвин Филипс.

Тон за головото шоу даде Кейн, който в 29-ата минута откри след асистенция на Люк Шоу, а в 37-ата Сака направи резултата 2:0.

В последната минута на първата част Рашфорд оформи класиката, а след паузата англичаните се развихриха и нанизаха още 4 безответни попадения.

С 2 бързи такива веднага след почивката блесна Сака, разписвайки се последователно в 47-ата и в 51-ата минута, докато в 64-ата появилият се малко по-рано Филипс вкара за 6:0. Крайното 7:0 оформи Хари Кейн в 73-ата минута от дузпа.

Така Англия записа 4-и пореден успех в европейските квалификации.

Франция може да се похвали със същото постижение, след като победи Гърция с 1:0 у дома.

Единственото попадение реализира също от дузпа Килиан Мбапе в 55-ата минута, докато в 70-ата гостите останаха с човек по-малко заради червен картон на Константинос Мавропанос.

По-рано през деня Финландия разгроми вкъщи Сан Марино с 6:0, а впоследствие Турция надви с 2:0 гостуващия тим на Уелс, който игра с човек по-малко повече от полувреме, макар домакините да пропуснаха дузпа и ВАР да отмени 2 техни гола.