3. ОБЗОР: Фалстарт за Ман Юнайтед в Лига Европа (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

ОБЗОР: Фалстарт за Ман Юнайтед в Лига Европа (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Червените дяволи" не успяха да победят Твенте на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед стартира участието си в Лига Европа с равенство. "Червените дяволи" направиха 1:1 срещу Твенте на "Олд Трафорд". Те поведоха с гол на Кристиан Ериксен в 35-ата минута. Датчанинът обаче сбърка фатално в 68-ата минута и това позволи на Сам Ламерс да изравни.

Отборът на Тен Хаг доминираше и се опитваше да притисне съперника. Той стигна до няколко ситуации в близост до наказателното поле, но не и до точен удар. Джошуа Зиркзее бе много активен и създаваше проблеми на защитата на гостите. В 26-ата минута центриране към него бе отклонено от Хилгерс. Опитът на бранителя да изчисти за малко да се превърне в красив автогол, но вратарят Унерщал се намеси блестящо.

Натискът на Ман Юнайтед се увеличаваше и в 35-ата минута това доведе до гол. Далот получи топката в наказателното поле. Бранителят бе блокиран, но успя да отклони към Ериксен, който с прекрасен удар откри резултата. Домакините имаха сериозен контрол върху случващото се на терена след попадението, но не се доближиха до второ попадение.

В 68-ата минута Барт ван Рой направи фантастичен пробив, като преодоля няколко футболисти на домакините. Накрая той си поведе дълго топката и Угарте сложи край на пробива. След неговата намеса кълбото стигна до Ериксен, който допусна грешка, която се оказа фатална. Той загуби топката и тя стигна до Ламерс, който изравни резултата.