3. Реал копира Барселона за 4:1 и пак води с 5 точки (видео)

Реал копира Барселона за 4:1 и пак води с 5 точки (видео)

"Белия балет" надви Атлетик Билбао с два гола от дузпи на Кристиано Роналдо

Реал Мадрид пак увеличи аванса си пред Барселона на 5 точки след победа с 4:1 над Атлетик Билбао в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Кристиано Роналдо вкара две дузпи за Реал през второто полувреме, а Марсело и Кайехон също се разписаха за „белите”.

Фернандо Йоренте вкара първото попдение в мача за баските, които играха много добре и не заслужаваха този разгром.
Първото полувреме бе наистина равностойно, а Атлетик играеше уверено със самочувствието на отбор, който по нищо не отстъпва на съперника.

Баските затвърдиха отличните впечатления с първото попадение в мача. 13-ата минута се оказа фатална за „белия балет” след контраатака по учебник на гостите. Контрата започна от вратаря, а после Андер намери с хубав пас надясно Хави Мартинес, който с изчислено до сантиметри центриране сложи топката на крака на Фернандо Йоренте и испанският национал разстреля Икер Касияс от воле за 0:1.

Макар да изглеждаха колебливо в защита, мадридчани намериха начин да стигнат до изравнителен гол при първата си атака от световна класа. Марсело направи две поредни двойни подавания с Роналдо и Бензема преди да завърши в левия ъгъл на Билбао за 1:1.

Реал срещаше трудности срещу добре подредения съперник, но Бензема можеше да изравни с глава след половин час игра. Ударът му обаче попадна право в ръцете на Ираисос. Йоренте пропусна невероятен шанс на празна врата в края на първото полувреме и частта завърши наравно.

Второто полувреме започна кошмарно за баските. След бърза атака и пас зад отбраната, Кака бе задържан за фланелката и съдията Мигел Матео Лаос посочи бялата точка. Кристиано Роналдо изпълни перфектната дузпа и със снаряд едва не скъса мрежата в горния ляв ъгъл – 2:1.

Атлетик натисна след гола, но всички надежди на гостите се изпариха в 66-ата минута. Тогава Бензема вкара, но съдията отмени попадението, защото отсъди дузпа преди това за фаул срещу Йозил. Де Маркос бе изгонен, а Роналдо за втори път не сгреши от 11 метра и покачи на 3:1.

Резервата Гонзало Игуаин разтресе страничния стълб при чиста голова ситуация, а Атлетик трябваше да се примири с още един гол в своята мрежа с човек по-малко. При бърза контра Йозил намери Игуаин, аржентинецът продължи към друга резерва Кайехон и младокът от малък ъгъл преодоля вратаря за крайното 4:1.

Така Реал Мадрид пак има 5 точки аванс на върха в Примера с 49 точки пред Барселона с 44. Кристиано Ронадло излезе с гол пред Лионел Меси в листата на голмайсторите. Португалецът има 23 попадения срещу 22 на Меси. Макар да игра много добре на „Сантяго Бернабеу” Атлетик Билбао остава с 26 точки на 7-ата позиция.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи