3. Реал Мадрид загуби първи точки в Примера, Рамос стана грешник и герой (ВИДЕО)

Реал Мадрид загуби първи точки в Примера, Рамос стана грешник и герой (ВИДЕО)

"Кралете" направиха 1:1 срещу Виляреал на "Бернбеу" и не можаха да подобрят рекорда на Барса и Гуардиола за поредни победи

Реал Мадрид загуби първи точки в Примера дивисион този сезон след 1:1 у дома срещу Виляреал в междинния пети кръг. Бруно Сориано вкара дузпа точно преди почивката за „Жълтата подводница” след игра с ръка на Серхио Рамос, който се реваншира веднага след паузата и изравни с глава.

Така отборът на Зинедин Зидан спря на 16 поредни победи в Ла Лига и не успя да подобри рекорда на Барселона на Гуардиола (също 16 поредни успеха). Реал остава лидер в класирането с 13 точки, но Барселона може да се доближи само на една, ако успее да победи у дома Атлетико Мадрид. Виляреал вече е с 9 точки, колкото имат още Барса и Лас Палмас.

Кристиано Роналдо и Карим Бензема се върнаха сред титулярите след контузии, заради които пропуснаха успеха с 2:0 над Еспаньол през уикенда и заедно с Гарет Бейл отново заформиха страховито трио в атака за първи път този сезон.

Реал градеше търпеливо атаките си срещу много добре подредената в защита „жълта подводница”. В 17-ата минута Бейл центрира на втора греда, Бензема успя да надскочи Мусакио и Бруно и стреля с глава, но Асенхо успя да избие във въздуха на голлинията и спаси.

Виляреал се прибра опасно близо до вратата си и натискът се засилваше. Гостите усетиха опасността и изнесоха играта по-напред. Кико Касия отрази удар на бившия играч на „кралете” Денис Черишев, а акробатична проява на Никола Сансоне донесе само избиване.

Реал проявяваше признаци на нервност в неуспехите да стига до голови ситуации и Бейл отправи далечен изстрел, който мина опасно над вратата. Голяма грешка остави трима от Виляреал срещу един защитник, Бруно пусна надясно за Черишев, който беше съвсем сам, но реши да подава и опропасти всичко.

В последната минута на първата част Саму шутира извън наказателното поле, а вътре в него Серхио Рамос умишлено изби с ръка и имаше късмет да получи само жълт картон, гостите получиха дузпа. Бруно Сориано хладнокръвно направи „Паненка” и Виляреал се оттегли на почивка с гол аванс.

Капитанът на Реал изкупи греховете си още в началото на втората част и в 48-ата минута надскочи Марио на втора греда при центриране на Хамес Родригес и с глава изравни.

Бензема направи пропуск с глава, а Виляреал имаше претенции за нова дузпа, когато Тригейрос открадна от Варан и стреля, но този път съдията остана безмълвен. Кристиано Роналдо се размина на косъм с центриране на Карвахал на втора греда, което вещаеше огромна опасност.

Бензема заложи топката за Бейл и ударът на уелсеца към далечния ъгъл мина леко встрани.

В края натискът на Реал стана много силен и доведе до панически моменти в защитата на гостите. Силен шут на Роналдо беше блокиран и не намери целта. Резервите Васкес и Мората комбинираха, но ударът с глава на бившия нападател на Ювентус беше спасен от Асенхо.

Руис спря удар на Васкес, а избиване в последния момент не позволи на Рамос и Мората да вкарат.

В другата среща по същото време Селта постигна драматичен успех с 2:1 у дома над Спортинг (Хихон) след две късни дузпи за двата отбора. Това е първа победа за Селта този сезон.

Всичко по-интересно се случи след почивката. В 66-ата минута десният бек на галисийците Уго Мало откри за домакините пред почти 15 000 на „Балаидос”.

Хърватският нападател Дуйе Чоп изравни от дузпа за Хихон в 80-ата минута, но в 87-ата Селта също получи 11-метров удар и бившият нападател на Ливърпул Яго Аспас я вкара за 2:1.

13 1 Betis Balompie 5 1 2 2
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост