3. Реал с нова победа над Лион, Роналдо стигна 100 гола (видео)

Реал с нова победа над Лион, Роналдо стигна 100 гола (видео)

Аякс разгроми отбора на Динамо (Загреб) в другия мач от група "D" на Шампионската лига

Отборът на Реал (Мадрид) постигна победа с 2:0 над френския Олимпик (Лион) в мач от група "D" на Шампионската лига. И двата гола за "белите" отбеляза португалецът Кристиано Роналдо - в 24-та минута от пряк свободен удар и в 69-та от дузпа. Французите през цялото време на своя терен играха по-слабо от мадридчани и само на няколко пъти показаха класа, въпреки  че не успяха да отбележат дори и почетно попадение. В другия сблъсък от групата Аякс разгроми гостите от Динамо (Загреб) с 4:0 и вече има 7 точки в класирането - 5 по-малко от Реал и 3 повече от Лион.

Двубоят започна равностойно, като само след 4 минути игра французите първи погледнаха към вратата на своя противник. Бриан отправи хубав удар от воле след една изчистена топка, но кълбото бе насочено право в ръцете на испанския страж Икер Касийяс. Секунди по-късно Карим Бензема от Реал почти успя да се измъкне от отбраната на лионци, но адекватна намеса на Крис в последния момент успокои феновете на домакините.

В 10-тата минута на сблъсъка дойде и първото чисто положение – то беше в полза на мадридчани, след като Бензема излезе очи в очи с Уго Лори, но ударът му с левия крак бе париран от вещия вратар на Олимпик.

Натискът на Белия балет продължи и в 24-та минута след изпълнение на пряк свободен удар Кристиано Роналдо вкара за 1:0. Той простреля Лори от около 20 метра и даде логична преднина на Реал с оглед играта на двата тима.

Само две минути след попадението си Роналдо можеше да удвои, но изстреляната от него топка срещна тялото на бранител на Лион. В 32-та минута чудесна атака на гостите им позволи да се разходят с топката в наказателното поле на французите, след което Бензема стреля от малка дистанция, но френският страж на Олимпик отново бе на висота и спаси.

В последните минути на първата част домакините показаха по-свежа игра и на няколко пъти застрашиха вратата на Касийяс. Секунди преди края на редовното време на полувремето Бриан бе намерен много добре в наказателното поле на испанците и успя да свали с гърди, но Коентрао го блокира много добре и топката излезе в аут. Секунди по-късно отново Джими Бриан бе в центъра на събитията, отправяйки силен удар с десния крак от рамките на наказателното поле, който бе избит в корнер от Сан Икер.

След изпълнението на ъгловия удар настъпи разбъркване в отбраната на Реал, но до гол така и не се стигна. Така на почивката футболистите се прибраха при преднина 1:0 в полза на иберийците.

Второто полувреме започна отново с повече желание и мотивация в редиците на Реал. В 53-та минута удари на Кедира и Ди Мария не сполучиха, а в 58-та Бензема стреля, но също не успя да отбележи за 2:0.

В 65-та минута Кристиано Роналдо опита да удвои, но ударът му не застраши Лори, няколко минути по-късно Ди Мария почти намери по страхотен начин Роналдо в наказателното поле на домакините, но пасът дойде малко дълъг за португалеца и до попадение не се стигна.

В 69-та минута главният арбитър на срещата Никола Рицоли отсъди дузпа в полза на "белите" за нарушение в наказателното поле срещу Кристиано. Самият той застана зад топката и хладнокръвно вкара за 2:0, като с гола си той вече минава 100 гола с екипа на Реал (Мадрид).

През следващите около 10 минути лионци натиснаха съперника си и показаха, че все още не са готови да се предадат. Първо се стигна до удар в гредата на Икер Касийяс след като отбраната на Реал се пропука за момент, а секунди по-късно Коне бе близо до гол с глава след корнер, но топката мина покрай вратата на мадридчани.

С наближаването на края на редовното време темпото на "Стад Жерлан" спадна и Реал вече на атакуваше толкова остро. В 90-та минута на срещата Бриан бе изведен зад гърба на защитниците на Жозе Моуриньо и дори успя да преодолее Икер Касийяс, но топката излезе в аут. В продължението на срещата до нови попадения не се стигна и испанският тим взе победата с резултат 2:0. С нея Белия балет събира пълен актив от 12 точки и е едноличен лидер в група "D", а Олимпик (Лион) остава с 4 т.

В другия двубой от групата Аякс разби гостуващия Динамо (Загреб) с 4:0 и вече заема второто място с актив от 7 т. Головете за холандците отбелязаха Ван дер Виел, Сюлеймани, Де Йонг и Лодейро. Следващите двубои от Шампионската лига са на 22-23 ноември.

Олимпик (Лион) – Реал (Мадрид) 0:2

0:1 Роналдо 24’

0:2 Роналдо 69' (д)

Състави:

Олимпик: Бриан, Крис, Дабо, Едерсон (Белфодил 84'), Гоми (Лаказет 75'), Гоналон, Гуркуф, Шелстрьом, Лори, Ловрен (Б. Коне 38'), Ревейер

Реал: Алонсо, Бензема (Игуаин 71'), Касийяс, Коентрао (Албиол 64'), Роналдо, Ди Мария (Калехон 83'), Диара, Кедира, Йозил, Пепе, Рамос

Жълти картони: Крис, Шелстрьом, Кедира, Диара, Албиол, Игуаин

Съдия: Никола Рицоли, Италия

Стадион: „Жерлан”, Лион

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи