3. Роналдо след поредния рекорд: Не отпразнувах гола си, защото Спортинг има място в сърцето ми

Кристиано изпревари Дел Пиеро и догони Меси

Голямата звезда на европейския клубен първенец Реал Мадрид Кристиано Роналдо продължи с невероятното си представяне в Шампионската лига.

Снощи испанският колос стигна до драматична победа след обрат с 2:1 над Спортинг Лисабон на старта в груповата фаза.

„Кралския клуб” бе с гол пасив до предпоследната минута на редовното време, когато Роналдо се разписа от свободен удар срещу бившия си тим и изравни, а в добавеното време Алваро Мората донесе успеха.

С попадението си Роналдо подобри рекорда на Алесандро Дел Пиеро и вече има 12 попадения от статични положения в турнира, докато легендата на Ювентус е с 11.

Челната тройка се допълва от Жуниньо Пернамбукано с 10, а голът беше и под №50 за португалския национал в групите на най-силния клубен турнир.

С него Роналдо догони Лео Меси и Рууд ван Нистелрой, които са на също имат по толкова, като засега лидер остава Раул (53).

В цялата надпревара обаче Кристиано е реализатор №1 със своите 93 гола, следван от Меси (86), Раул (71) и Ван Нистелрой (56).

„Разписах се срещу отбор, от който започна пътят ми във футбола. Спортинг има място в сърцето ми и аз винаги съм уважавал клуба. Затова не отпразнувах попадението си”, обясни Роналдо.

„Не започнахме добре срещата, но обратите във футбола са част от мистиката на „Бернабеу”. Нашата цел е да завършим първи в групата и да защитим трофея си.”

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)