3. Русия наказа Дания насред Копенхаген (видео)

Русия наказа Дания насред Копенхаген (видео)

"Сборная" взриви "Червения динамит" с голове на Широков и Аршавин

Дания, който е сред съперниците на България в квалификациите за Мондиал’ 2014 в Бразилия, загуби с 0:2 от Русия в приятелска среща. Роман Широков и Андрей Аршавин вкараха още през първата част за „Сборная” на стадион „Паркен” в Копенхаген.

Още в 4-ата минута руснаците направиха една прекрасна атака с бързи пасове по земя и откри резултата. Атаката започна отляво, премина през завърналия се в Зенит Андрей Аршавин, който пусна в коридор за съотборника си в Санкт Петербург Роман Широков и халфът с премерен удар по земя намери долния десен ъгъл на Сьоренсен за 0:1.

„Червеният динамит” можеше да отвърне веднага, но вратарят Габулов отрази страхотно удар на Симон Поулсен, който направи страхотен рейд по левия фланг. Объркване в защитата на отбора на Дик Адвокаат позволи на Денис Ромедал да изведе Никлас Бенднтер на чиста позиция, ала стрелецът на Съндърланд не беше точен.

В последната минута на първата част Аршавин сам отчая момчетата на Мортен Олсен.  Той получи пред наказателното поле, направи няколко крачки навътре и с мощен шут не остави шанс на вратаря – 0:2.

Дания натисна през втората част в търсене на поне един почетен гол, но така и не можа да преодолее Габулов и записа неприятна загуба преди битките с България за място на световното в Бразилия.