3. Русия писа „отличен” на Андора и се класира директно за Евро 2012 (видео)

Русия писа „отличен” на Андора и се класира директно за Евро 2012 (видео)

Ирландия на бараж след успех над Армения в битката за второто място

Националният отбор на Русия е един от 16-те тима, които ще вземат участие във финалите на Евро 2012 догодина.

Това стана ясно тази вечер, след като Сборная спечели с повече от изразителното 6:0 домакинството си на футболното джудже Андора и така оглави крайното класиране в квалификационна група “B” с актив от 23 точки след 10 изиграни мача.

Братушките не оставиха никакви шансове на своите гости и им нанизаха четири гола още до почивката, с което на практика предрешиха крайния изход от срещата.

Резултатът на стадион „Лужники” бе открит още в петата минута, в която Дзагоев откри резултата, а в 26-ата съотборникът му в московския ЦСКА Сергей Игнашевич удвои преднината на домакините.

Точно четири минути по-късно нападателят на Тотнъм Роман Павлюченко оформи класическата преднина на Русия, а в самия край на първата част Дзагоев вкара второто си попадение в мача и четвърто в полза на момчетата на Дик Адвокаат.

След почивката двата домакините намалиха оборотите предвид предрешения вече изход на срещата и вкараха само още два гола на своите гости.

В автор на първия се превърна Денис Глушаков, разписал се в 59-ата минута, а втория реализира появилият се като резерва Динар Билялетдинов в 78-ата.

Така Русия запази лидерската си позиция в потока, докато второто място, даващо право на участие в бараж, зае съставът на Ирландия.

Момчетата на Джовани Трапатони победиха с 2:1 преследвача Армения на своя обновен национален стадион „Авива” в Дълбин, като и двата тима приключиха срещата в числено намален състав.

Гостите останаха с човек по-малко още в 27-ата минута, в която стражът им Роман Березовски бе изгонен с директен червен картон, а домакините се възползваха от това в 43-ата минута.

Резултатът обаче бе открит не от ирландец, а от арменец – Аелсканян, вкарал в собствената си врата две минути преди почивката.

Четвърт час след подновяването на играта бранителят Ричард Дън удвои преднината на домакините след центриране от корнер на МакГийди, но две минути по-късно Мкитарян върна едно попадение за Армения.

Численото равенство на терена бе възстановено в 81-ата минута, в която нападателят на английския Уулвърхемптън Кевин Дойл получи втория си жълт картон и също напусна терена преждевременно.

Въпреки това обаче възпитаниците на Джовани Трапатони успяха да опазят преднината си и с 21 точки се класираха за баражите на европейското първенство.

В последния мач от групата Македония и Словакия не се победиха и поделиха точките след 1:1. Пирошка откри резултата в Скопие с попадение в 54-ата минута, а в 80-ата Новески изравни.

Така Словакия остана на четвърта позиция в групата с актив от 15 точки, докато съседите, в чиято група не бе халфът на Левски Дарко Тасевски, останаха на предпоследно място с 8 точки.