Сасуоло спъна Ювентус с 1:0 и го остави далеч от топ 4 (ВИДЕО)

Торинци изиграха нов неубедителен мач в Серия А

Сасуоло стигна до минимална победа с 1:0 като домакин над Ювентус в двубой от 30-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в двубоя бе дело на Грегъри Дефрел, който се разписа през втората част.

Така "неровердите" събраха актив от 40 точки на десетата позиция, докато торинци остават седми с 44 на четири от шестия Аталанта, който има и мач по-малко. Срещата в спокойно темпо, което се пренесе в цялото първо полувреме. През първата част двата отбора не създадоха кой знае какви ситуации и логично се оттеглиха на почивка при резултата 0:0.

В 20-ата минута Максим Лопес подаде на Байрами, който стреля силно над вратата. За "бианконерите" интересните положения бяха два неточни удара с глава на Глейсон Бремер.

През втората част Сасуоло показа друго лице, като бе по-активният тим на терена. В 56-ата минута Матия Перин трябваше да се намесва, след като Грегъри Дефрел скочи високо , за да играе с глава, но бе отказан от стража на Юве.

В 64-ата минута по-добрата игра на домакините даде резултат. Отскочила топка стигна до Дефрел, който я прати в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Четвърт час преди края на мача Консигли се отчете с добро спасяване при удар с глава на Федерико Гати.

В ранните мачове от Серия А победител не бе излъчен. Лече и Сампдория завършиха 1:1, както и Торино и Салернитана.