СКАНДАЛНО: Ограбиха Украйна, Италия е на Евро 2024 (ВИДЕО)

Неотсъдена дузпа в добавеното време прати "Скуадра адзура" в Германия

Италия се класира за Европейското първенство по футбол в Германия през 2024 г. след нулево реми като гост на Украйна на неутралния стадион в Леверкузен. Двата отбора влязоха в мачас равен брой точки, но “адзурите” бяха на втора позиция, тъй като спечелиха първия сблъсък с 2:1.

Италия доминираше в мача, но успя да матереализира превъзходството си и мачът завърши 0:0, което беше достатъчно за "адзурите" за европейска виза.

Украйна имаше първата възможност в мача. В 5-ата минута изстрел на Циганков попадна в ръцете на Джанлуиджи Донарума.

Италия отговори с още по-сериозна възможност. При центриране от корнер Дзаниоло свали с глава към Киеза, който на метри от вратата стреля над напречната греда.

В 14-тата минута Судаков отправи мощен шут, но и Донарума внимаваше и направи чудесно спасяване.

Две минути по-късно и Трубин трябваше да прави важно спасяване след изстрел на Николо Барела.

В 20-ата минута гостите имаха нов шанс, като Джовани Ди Лоренцо стреля с глава отблизо, но прати кълбото над напречната греда.

Италия пропусна най-добрата си голова възможност в 29-ата минута, когато Фратези бе изведен сам срещу вратаря на съперника, но отигра много слабо ситуацията и стреля в крака на вратаря Трубин.

В 33-тата минута Киеза направи страхотен пробев и пусна топката остро, успоредно на голлинията, но никой от неговите съотборници не се възползва от прекрасния му пас и не успя да засече кълбото във вратата.

Две минути по-късно Распадори стреля към вратата на гостите, но ударът му бе неточен.

Влезлият на полувремето Джанлука Скамака стигна до първата възможност за втората част в 48-ата минута. Той получи прехвърлящ пас и засече топката от въздуха, но над вратата. Маркирана бе и засада.

В 57-ата минута Федерико Киеза напредна и стреля от границата на пеналта, като топката профуча покрай далечната греда.

В 65-ата минута Донарума реагира лошо при дълъг тъч, като се размина с топката и тя се озова в непокрития Михайло Мудрик. Вратарят на Италия все пак поправи грешката си и блокира удара.

В 74-тата минута Михайло Мудрик се освободи пред наказателното поле и опита удар по земя, но тръде слабо и неточно.

В добавеното време Украйна сякаш справедливо претендира за дузпа, но такава не беше отсъдена.

Украйна все пак запазва шансове за немска виза, но тя минава пред плейофи.

Стартови състави:

Украйна: 12. Анатолий Трубин, 16. Виталий Миколенко, 13. Илия Забарний, 4. Александър Сваток, 2. Юхим Конопля, 6. Тарас Степаненко, 10. Михайло Мудрик, 17. Олександър Зинченко, 7. Георгий Судаков, 15. Виктор Циганков, 11. Артьом Довбик

Италия: 1. Джанлуиджи Донарума, 3. Федерико Димарко, 6. Алесандро Бонджорно, 15. Франческо Ачерби, 2. Джовани Ди Лоренцо, 18. Федерико Барела, 8. Жоржиньо, 17. Давиде Фратези, 14. Федерико Киеза, 20. Николо Дзаниоло, 10. Джакомо Распадори