След куп пропуски Лудогорец е аут от Европа (ВИДЕО)

Безумна грешка доведе до гола на Сервет

Лудогорец приключи с евротурнирите след минимална загуба с 0:1 от Сервет в реванша от плейофната фаза в Лигата на конференциите. "Орлите" изиграха солиден двубой в Разград, но пропуснаха всичко, което създадоха пред вратата на перфектния Жереми Фрик. Единственото попадение пък реализира Тимоте Коня, възползвал се от груба грешка на Клод Гонзалвеш в 6-ата минута. Първият мач в Женева седмица по-рано бе завършил 0:0.

От сметките на треньора Георги Дерменджиев отпаднаха контузените Антон Недялков и Иван Йорданов, както и на новото попълнение Ивайло Чочев, който не е регистриран за международната сцена.

Срещата започна с опасна атака на "орлите", но Бърнард Текпетей бе спрян с цената на нарушение и главният съдия показа жълт картон на Коня. В 6-ата минута дойде и студеният душ за "орлите". Груба грешка на Клод Гонзалвеш позволи на Тимоте Коня да отнеме, след което да нахлуе в наказателното поле и да прокара топката покрай Падт - 1:0 за швейцарците.

Последва бърз отговор на "зелените", но той не доведе до изравнително попадение. В 11-ата минута Текпетей бе намерен на аут линията, ганаецът върна топката към дузпата, където Вердон успя да стреля, но в аут.

В 23-ата минута феновете на домакините изтръпнаха, след като  Алекси Антунес бе оставен да стреля от средна дистанция, а топката тупна коварно пред Падт, но мина встрани от целта.

Последваха минути, в които "орлите" опитваха да стигнат до равенство, но съперникът се отбраняваше умело, затваряйки максимално пространствата към вратата на Фрик.

В минутите преди почивката на трибуните на "Хювефарм Арена" се появи лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

Второто полувреме започна с положения пред вратата на гостите. Първо Квадво Дуа бе много близо до попадение, но ударът му с глава след центриране от ъглов удар бе париран от Фрик, а последвалата добавка на Сундберг не затрудни с нищо Сервет.

Най-доброто положение до този момент за Лудогорец се откри пред Кайо Видал в 70-ата минута, когато бразилецът бе изведен зад отбраната, но последвалият му удар бе парирано вещо от Фрик. Три минути по-късно отново той развинти защитата на гостите, но и този път ударът му бе спасен.

В търсене на промяната в резултата, Георги Дерменджиев пусна в игра последователно Руан Секо, Джонатан Рик и Матиас Тисера. До последния миг "орлите" опитаха всичко, за да стигнат до продължения, но гол така и не падна. Лудогорец ще се концентрира в Efbet Лига и Купата на България.  Жребият за осминафиналите е в петък (23 февруари) от 14:00 часа.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 30. Педро Нареси, 8. Клод Гонзалвеш, 6. Якуб Пьотровски (к), 77. Кайо Видал, 9. Квадво Дуа, 37. Бърнард Текпетей;

Треньор: Георги Дерменджиев;

СЕРВЕТ: 32. Жереми Фрик, 3. Кейго Цунемото, 4. Стив Руиле, 19. Йоан Северин, 18. Брадли Мазику, 9. Мирослав Степанович, 20. Тео Манин, 8. Тимоте Коня, 77. Бендегуз Бола, 27. Енцо Кривели, 10. Алекси Антунес;

Треньор: Рене Вейлер.