3. ЦСКА не се даде на измръзналия Реал в московския студ (видео+снимки)

ЦСКА не се даде на измръзналия Реал в московския студ (видео+снимки)

"Армейците" измъкнаха 1:1 в края

Отборът на Реал (Мадрид) направи важна крачка към класирането си за четвъртфиналите в Шампионската лига, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на ЦСКА (Москва) в първия осминафинал между двата отбора в надпреварата.

Срещата се игра на стадион "Лужники" пред близо 70 хиляди зрители, а "кралете" не успяха да покажат най-доброто от себе си, тъй като бяха сковани от минусовите температури в руската столица.

Двубоят започна по-добре за домакините, които още в 7-та минута можеха да излязат напред в резултата, след като Дзагоев засече от воле центриране на Шченников, но не можа да намери вратата на Касияс.

Това обаче бе и най-опасната ситуация за "армейците" пред вратата на "белия балет" за цялата първа част.

От своя страна испанците също не играеха на обичайните за тях високи обороти, а за капак в 14-ата минута Бензема получи травма в десния крак и трябваше да бъде заменен от Игуаин.

Само 3 минути след влизането си на терена пък, аржентинецът можеше да изведе гостите напред, но ударът му с левия крак бе спасен от Чепчугов, който показа страхотен рефлекс и при добавката на Кедира.

Така се стигна до 28-ата минута, когато "кралете" все пак успяха да открият резултата, след като Коентрао центрира в пеналта отляво, защитата увисна и Тошич трябваше да чисти с глава, но не го направи успешно и кълбото стигна до Роналдо, който с левия крак от около 10 метра не сбърка за 1:0.

След гола нещата на терена се успокоиха още повече и до края на полувремето нямаше нови реални положения за ново попадение.

Второто полувреме стартира с хубава възможност за Кайехон, който бе изведен на добра позиция от Роналдо, но ударът му премина встрани от вратата.

Положенията и през тази втора част обаче бяха рядкост, но в хода на мача Слуцкий пусна на терена Хонда и Несид и играта на "армейците" потръгна. В 62-ата минута Муса намери Думбия в пеналта, но ударът на африканеца не затрудни Касияс.

В следващата атака Роналдо опита късмета си от дистанция, но и той стреля неточно. В 77-ата минута пък, отново португалецът получи в пеналта, но ъгълът му бе много малък и Чепчугов го затвори майсторски.

В последните 10 минути домакините натиснаха и в даденото от рефера продължение успяха да стигнат до равенството. в 93-ата минута топката бе центрирана от фаул в пеналта на Реал, където Василий Березутский отклони с глава към далечната греда, където брат му Алексей подаде към малкото наказателно поле за Вернблоом, който с шпагат оформи крайното 1:1.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" е на 14-и март.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи