3. Цветан Генков и Висла (Краков) изхвърчаха от Лига Европа

Цветан Генков и Висла (Краков) изхвърчаха от Лига Европа

Полският тим отпадна от 1/16-финалите, въпреки че не загуби нито единият от двата си мача със Стандарт Лиеж

Цветан Генков и неговият Висла (Краков) приключиха с участието си в Лига Европа през настоящия сезон, след като бяха отстранени от Стандарт Лиеж на 1/16-финалите на турнира. Първият сблъсък между двата отбора, който бе проведен на полска земя, бе завършил при равенство 1:1, а днешният мач между Стандарт и Висла също приключи наравно – 0:0. Заради повечето отбелязани голове на чужд терен обаче, белгийския тим продължава на осминафиналите.

Цветан Генков изигра пълни 90 минути в днешното гостуване на Висла в Белгия, а отборът му завърши срещата с десет души, след като Жервасио Нуньес бе изгонен от игра в 63-ата минута.

Двубоят не бе особено интересен, като домакините от Стандарт все пак имаха повече възможности за отбелязване на попадение. През първото полувреме и двата отбора създадоха по една добра голова ситуация – Сириак пропусна да се разпише за белгийците в 34-ата минута, а в самия край на полувремето Гаргула не съумя да реализира за полския тим.

През второто полувреме Стандарт имаше повече възможности, но с пропуски се отчетоха Покогноли, Бярнасон и Батсхуай, докато в 87-ата минута пред Цветан Генков се откри единствената по-сериозна ситуация за гостите през втората част, но българинът не успя да намери рамките на вратата на Стандарт. По този начин двубоят завърши при нулево равенство, а белгийците все пак ще играят напред в турнира заради попадението си на чужд терен в първия двубой.

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)