В Албания: За 4 часа продадоха билетите за мача с Чехия

Селекционерът Силвиньо се цели в класиране на Европейско първенство след мечтан старт

Силвиньо бележи успехи с Албания, след като пое отбора през януари, като бившият защитник на Арсенал и Барселона и иска да класира тима на Евро 2024 преди домакинството на Чехия в четвъртък, съобщи "Ройтерс".

"Орлите" са една от големите изненади в квалификациите и са лидера в Група F с 10 точки от 5 мача пред отборите на Чехия. Албания победи Полша на Роберт Левандовски през септември.

Този успех сложи край на серията от 8 поредни загуби от Полша и превърна Силвиньо в един от най-популярните хора в страната.

21 хиляди билета на стадион "Еър Албания" бяха продадени само за 4 часа за двубоя с Чехия.

"Имаме три финала пред нас и трябва да подходим към всеки със същата сериозност, както дотук. Всичко започва в четвъртък", каза Силвиньо пред "Ройтерс". След мача с Чехия, Албания ще гостува на Молдова и ще приеме Фарьорските острови.

"Наясно сме с ентусиазма на нашите привърженици, но играчите знаят, че това е външен сценарий, който не можем да контролираме. Те са абсолютно спокойни и съзнават какво ги чака", каза още той.

"Победа в четвъртък ще бъде огромна крачка към толкова дълго чакано класиране. Изключително важно е, но все още не е решаващо", каза още бразилецът.

След загубата при дебюта на Силвиньо срещу Полша с 0:1 като гост, тимът постигна три победи и едно равенство.

Агресивният нападателен стил на тима на Албания убеди и най-големите скептици, които бяха разделени при избора за селекционер на президента на Албанската футболна федерация Арманд Дука.

49-годишният Силвиньо пристигна в Тирана с бившия защитник на Манчестър Сити Пабло Сабалета и бившия халф на Мидълзбро Дорива, които са му асистенти.

"Има милиони албанци, които живеят по света.- Ние търсехме дясно крило, което да играе с ляв крак и намерихме Асани. Харесахме го веднага и той е страхотно попълнение за нас", каза Силвиньо за един от ключовите си играчи, който е роден в Северна Македония.  Треньорът почти три години беше асистент на Тита в националния тим на Бразилия, преди да приеме офертата от Албания.