Верона с ключов успех за оставане в Сария А (ВИДЕО)

Победа над Фиорентина с 2:1

Верона постигна важна победа в битката за оставане в Серия А след успех у дома с 2:1 срещу Фиорентина в среща от 35-ия кръг на италианския шампионат.

Дарко Лазович даде аванс на Верона с гол от дузпа в 13-а минута, но Фиорентина изравни до почивката с попадение на Гаетано Кастровили.

Домакините стигнаха до успеха с гол на нидерландеца Тиджани Нослин в 59-а минута.

Верона заема 14-о място в таблицата с 34 точки, пет над чертата три кръга преди края.

Поражението нанесе удар по амбициите на Фиорентина за участие в Европа следващия сезон. "Виолетовите" са осми с 50 точки, шест по-малко от седмия Лацио.

Във възлов мач за оставане в елита Емполи и Фрозиноне завършиха 0:0 и прибавиха по една точка към скромния си актив.

Двата отбора имат по 32 точки и делят 16-17-о място в класирането, само на три точки над зоната на изпадащите.

Гостите от Фрозиноне бяха по-активният отбор и имаха ситуации да си тръгнат с трите точки.

Емполи също създаде своите моменти, но гол на Емануил Джаси през първата част бе отменено заради засада.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)