3. Зенит склони глава пред Бенфика, португалският тим ще играе на четвъртфиналите (видео)

Отборът на Бенфика се класира за четвъртфиналите на тазгодишното издание на Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 в мача реванш срещу Зенит (Санкт Петербург)

Отборът на Бенфика се класира за четвъртфиналите на тазгодишното издание на Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 в мача реванш срещу Зенит (Санкт Петербург). Двубоят се проведе на „Ещадио да Луж” и въпреки че първата среща на стадион „Петровски” бе завършила с победа с 3:2 в полза на руския тим, португалците продължават в следващата фаза, класирайки се напред след успех с общ резултат 4:3 от двата мача.

По-голямата част от реванша премина под контрола на Бенфика, докато Зенит нямаше много възможности в мача и донякъде логично не достигна до попадение. Още от първия съдийски сигнал тимът от португалската столица диктуваше случващото се на терена. Бруно Сезар пропиля първата добра възможност за домакините в 15-ата минута, а малко след това се откриха и ситуации пред Родриго и Хави Гарсия, но и тези положения не бяха оползотворени от Бенфика.

До края на първата част португалският тим продължи да се представя по-добре от своя съперник, но достигна до попадение чак в 1-ата минута на продължението на първата част, когато Макси Перейра успя да прати топката във вратата на отлично представящия се до момента в мача Вячеслав Малафеев. В оставащото време от продължението Бенфика имаше още една възможност, но Оскар Кардосо не намери рамките на вратата.

През второто полувреме Зенит се опита да достигне до равенството, но така и не успяваше да създаде някаква по-чиста възможност пред Артур. Руският тим обаче се представи значително по-добре и владееше топката по-продължително в определени периоди от втората част в сравнение с първата. В заключителния четвърт час се откриха по няколко възможности и пред двата отбора. Оскар Кардосо се отчете с пропуск за домакините в 75-ата минута, а Жардел и Оливейра също пропиляха добри възможности за Бенфика. Бруно Алвеш пък не съумя да изравни за Зенит в 83-ата минута, след като ударът му бе отразен от Артур.

Така се стигна и до продължението на срещата, когато малко след като изстрел на Виктор Файзулин не попадна в рамките на вратата, португалският тим достигна до второто си попадение. То бе дело на Нелсон Оливейра, който прецизно преодоля Малафеев и сложи край на интригата в срещата. Малко след този момент се стигна и до последния съдийски сигнал, което значеше, че Бенфика печели с 2:0 и с общ резултат 4:3 от мачовете със Зенит продължава на четвъртфиналите.