Щутгарт надделя над Волфсбург в голово зрелище (ВИДЕО)

"Швабите" вкараха три гола на "вълците"

Щутгарт спечели с 3:2 гостуването си на Волфсбург от 24-тия кръг на Бундеслигата. Два гола за успеха вкара Серу Гираси, а едно добави Йоша Вагноман.

„Вълците“ оказаха сериозна съпротива и не бяха далеч от точката. Попаденията на Йоаким Мееле и Лукас Нмека държаха интригата жива до самия край.

След победата Щутгарт остава на третото място в класирането с актив от 50 точки, докато Волфсбург е 13-и с 25.

Готите определено влязоха по-добре в мача и поведоха четвърт час след първия съдийски сигнал. Гираси беше изпуснат от противниковата защита и с глава от близко разстояние порази целта.

В 37-ата минута Щутгарт можеше да удвои преднината си. Удар на Крис Фюрих обаче премина на сантиметри покрай целта.

Пет минути след почивката Волфсбург възстанови равенството. Ловро Маер изведе Мееле. Датчанинът овладя в наказателното поле и от чиста позиция порази целта. Останаха съмнения за засада, но системата ВАР не откри нищо нередно.

В 54-тата минута Щутгарт си върна водачеството. Серу Гираси отново бе неудържим. Звездата на гостите удвои головата си сметка.

Секунди по-късно Вагноман също се разписа. Отново имаше съмнения за засада и този път ВАР отмени попадението.

Все пак в 77-ата минута Щутгарт вкара за 3:1. Със страхотно отиграване Джейми Левелинг освободи пространство за Вагноман, който веднага шутира. Коен Кастеелс беше хванат неподготвен и нямаше шанс за намеса.

До края обаче гостите запазиха резултата непроменен и се поздравиха с трите точки. В следващия кръг Серу Гираси и компания посрещат Унион Берлин, докато Волфсбург има тежко гостуване на лидера Байер Леверкузен.