2. - Испания
  3. Испания продължава напред на СП за юноши

Испания продължава напред на СП за юноши

Резервите Серхио Каналес и Алваро Васкес се разписаха през второто полувреме при успеха с 2:0 над Еквадор

Резервите Серхио Каналес и Алваро Васкес се разписаха през второто полувреме при успеха на Испания с 2:0 над Еквадор в среща от група "С" на световното първенство по футбол за юноши до 20 години в Колумбия. Този успех осигури на Испания място във втората фаза на турнира. Каналес бе точен в 67-та минута, Васкес в 85-та, а Еквадор доигра мача с човек по-малко, след като Она получи червен картон в 65-та минута. Испания е лидер в групата с 6 точки, пред Коста Рика с 3 точки, Еквадор и Австралия имат по 1 точка.

Бранителят Джон Руис се разписа в 72-та минута, с което донесе победата на Коста Рика с 3:2 над Австралия в другия мач от групата. В следващите срещи Австралия играе с Испания, а Коста Рика с Еквадор.

В група "Д" Саудитска Арабия разгроми Гватемала с 6:0, а Нигерия победи с 5:2 Хърватия. Нигерия и Саудитсака Арабия се класираха за втората фаза, след като имат по 6 точки от два мача. Хърватия и Гватемала са без спечелена точка. С два гола за Нигерия се отличи резервата Уче Нвоф.