Фиорентина матира Сасуоло след късна драма (ВИДЕО)

"Виолетовите" надвиха своя опонент с гол в добавеното време

Фиорентина победи Сасуоло с 2:1 на „Стадио Артемио Франчи“ в мач от 17-ия кръг в италианската Серия А. Рикардо Сапонара даде аванс на „Виола“ в 48-ата минута, а Доменико Берарди възстанови равенството 57-ата минута. Николас Гонсалес бе точен от дузпа в добавеното време на срещата, с което донесе и трите точки за своя тим.

Сасуоло бе по-опасният от двата отбора в първите минути на срещата. Така се стигна до 18-ата минута, когато Давиде Фратези опропасти голяма възможност да даде аванс на своя тим. Халфът бе останал непокрит на границата на наказателното поле и отправи плътен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата на Фиорентина, но Пиетро Терачано внимаваше и отрази.

Андреа Пинамонти получи страхотно подаване от свой съотборник в наказателното поле на „Виола“ в 28-ата минута, но неговият удар не намери вратата.

Само три минути след началото на второто полувреме, Рикардо Сапонара имаше страхотна възможност, след като стреля от наказателното поле прецизно до десния страничен стълб и така даде аванс на Фиорентина.

С помощта на VAR главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Сасуоло в 57-ата минута. С изпълнението се нае голямата звезда на „зелено-черните“ Доменико Берарди, който реализира.

Николас Гонсалес имаше възможност да сложи точката на спора в 86-ата минута, когато засече меко центриране, но намесата на вратаря на Сасуоло – Андреа Консили, му попречи.

Сценарият с VAR се повтори в първата минута на добавеното време на срещата, когато главният рефер този път отсъди дузпа за Фиорентина, която бе реализирана от Гонсалес. Голът на аржентинеца се оказа и ключов за спечелването на трите точка от страна на „Виола“.

След този успех Фиорентина се изкачва до 9-ата позиция във временното класиране в Серия А с актив от 23 точки, докато Сасуоло е на 16-о място с 16 пункта в актива си.