2. - Италия
  3. Италия с победа над Полша във Вроцлав

Италия с победа над Полша във Вроцлав

Балотели и Пацини вкараха двата гола за "скуадрата"

Националният отбор по футбол на Италия надделя с 2:0 над Полша в контролна среща играна в полския град Вроцлав. Балотели откри в 30-та минута за гостите, а Пацини оформи крайния резултат точно половин час по-късно. Минути преди края домакините получиха възможност и да изпълнят дузпа, но Блашчиковски не успя да я реализира и изпусна шанса да вкара поне почетно попадение за своя тим.

Сблъсъкът започна с малко по-активна игра от страна на домакините, докато италианците изчакваха спокойно своя момент и не пилееха сили в излишни усилия. Балотели на два пъти опита да застраши вратата на Шчесни, но резултатът остана 0:0. Все пак в 30-та минута тъмнокожият таран успя да открие резултата след подаване на Клаудио Маркизио.

Полански и Левандовски опитаха късмета си с удари преди почивката, но до гол не се стигна и двата отбора се прибраха да почиват при преднина с един гол на Италия. Второто полувреме започна доста равностойно. В 56-та минута Полански отправи неточен удар към вратата на Буфон а секунди по-късно и изстрел на Балотели завърши с неуспех срещу Шчесни.

Точно 30 минути преди края на редовното време Джампаоло Пацини вкара за 2:0 след асистенция на  Симоне Пепе. Последваха множество смени в съставите на двата тима, като общо в мача бяха извършени единадесет. В 67-та минута Матри стреля, но Шчесни спаси. Секунди по-късно Балотели отправи удар с глава, но топката бе избита от полски защитник.

Така дойде и 84-та минута, когато домакините получиха шанса да изпълнят 11-метров наказателен удар. Честта се падна на Блашчиковски, който обаче не бе достатъчно съсредоточен и изпусна дузпата. До края на срещата двата отбора не създадоха чисти голови положения и Италия се поздрави с чистата победа 2:0.