2. - Италия
  3. Уругвай би Италия в Рим (видео)

Уругвай би Италия в Рим (видео)

"Урусите" доказаха за пореден път, че имат място между големите във футбола

Националният отбор по футбол на Уругвай надделя с 1:0 над Италия в контролен мач, игран на "Стадио Олимпико" в Рим. Голът за гостите от Южна Америка отбеляза Себастиан Фернандес още в 3-та минута на двубоя.

"Урусите" започнаха двубоя в Рим по страхотен начин и още преди да са изтекли 3 минути вече водеха в резултата. След скоростна атака по десния фланг Мартин Касерес центрира ниско към точката за изпълнение на дузпа, където бе Себастиан Фернандес. Топката дойде малко назад за Фернандес, но въпреки това той с едно докосване успя да я насочи във вратата на Буфон.

Последваха удари на Балотели и на Освалдо с глава, но те не затрудниха по никакъв начин стража на гостите Муслера. В 30-та минута Кристиан Родригес отправи точен удар към вратата на "скуадра адзура", но Буфон бе на висота и спаси.

До края на полувремето чисти голови положения нямаше като Балотели насочи с глава топката в целта в 39-та минута, но Муслера спаси. Втората част започна с лек устрем за италианците, но Симоне Пепе, Освалдо и Маджо въпреки опитите си, не успяха да променят резултата.

Следващите минути бяха за тима на Уругвай и Едисон Кавани на няколко пъти опита да изненада Буфон, но без успех. Бронзовите медалисти от Мондиал 2010 показаха добра и отворена игра, въпреки, че от състава отсъстваше основна фигура като Диего Форлан.

В 81-та минута Алваро Перейра получи втори жълт картон и остави Уругвай с човек по-малко. Все пак гостите запазиха преднината си и се поздравиха с крайния успех насред Рим.