2. Лека атлетика
  3. Дикс спечели спринта на 100 метра

Дикс спечели спринта на 100 метра

Световният вицешампион Уолтър Дикс (САЩ) спечели спринта на 100 метра за мъже на международния турнир по лека атлетика в италианския град Риети.

Дикс финишира с време с 10.02 секунди. Втори завърши Лерон Кларк (Ямайка) с 10.06 секунди, а трети - Джъстин Гатлин (САЩ) с 10.08.
Олимпийският шампион на 400 метра и световен вицешампион Лашон Мерит (САЩ) победи на 200 метра с време 20.13 секунди. Втори е Джейсума Сайди Ндуре (Норвегия) с 20.41 секунди, а трети - Марио Форсит (Ямайка) с 20.51 секунди. При жените на 400 метра победителка е Шерика Уйлямс (Ямайка) с 50.81 секунди, пред Татяна Фирова (Русия) с 50.97 секунди и Антонина Ефремова (Украйна) с 51.69 секунди.