2. Лека атлетика
  3. Петя Дачева със злато в Роверето

Петя Дачева със злато в Роверето

Най-добрата ни тройна скачачка Петя Дачева спечели златен медал в сектора на коронната си дисциплина, по време на международния турнир по лека атлетика в Роверето (Италия).

Възпитаничката на Лили Видева записа резултат от 14,12 метра и победи сребърната медалистка от европейското първенство в Барселона преди месец - Симона Ла Мантия, която остана втора с 13,83. Трета е Наталия Вяткина (Беларус) с 13,82 метра.

Световната шампионка на 800 метра от Берлин'09 Кастер Семеня (Южна Африка) не успя да покаже отлична спортна форма, в която сме свикнали да я виждаме, след като остана едва девета в дисциплината си с 2:07,16 мин.

Семеня бе по-бавна с цели 6,79 секунди от победителката Елиза Пичоне (Италия).

Друг южноафрикански атлет - Оскар Писторуис, който е с два ампутирани крака и се състезава със специални протези, остана трети на 400 метра при мъжете с 47,14 сек.

Олимпийският шампион на 100 метра от Атина'04 Джъстин Гатлин (САЩ) финишира втори с лично постижение за сезона в коронната си дисциплина с време 10,09 сек. Победител стана Йохан Блейк (Ямайка) с 10,06.

В петък Гатлин ще стартира и на надпреварата в Падуа, където се надява да бяга под 10 секунди.