2. Лека атлетика
  3. Ванжиру спечели маратона на Чикаго

Ванжиру спечели маратона на Чикаго

Кениецът Сами Ванжиру за втора поредна година спечели международния лекоатлетически маратон на Чикаго

Кениецът Сами Ванжиру за втора поредна година спечели международния лекоатлетически маратон на Чикаго. 23-годишнят кениец Ванжиру, който е олимпийски шампион на маратон, измина класическото разстояние от 42,195 километра за 2 часа, 6 минути и 24 секунди. Ванжиру спечели победата в последните 1500 метра и на финала изпревари с 18 секунди Цегайе Кебеде от Етиопия и с 1 минута и 46 секунди Фейса Лелиса, също от Етиопия. Рускинята Лилия Шобухова стана победителка при жените в маратона с време 2 часа, 20 минути и 25 секунди, като по този начин повтори успеха си от миналата година. На второ място при жените завърши Аскале Магарса /Етиопия/ - 2:23,40 часа, а на трето е Мария Коновалова /Русия/ - 2:23.49 часа.