2. Париж 2024
  3. БРАВО! Калояна Налбантова с първа победа на Олимпийски игри!

БРАВО! Калояна Налбантова с първа победа на Олимпийски игри!

18-годишната Налбантова, която е най-младата участничка в турнира по бадминтон при дамите

Калояна Налбантова постигна първия си успех на Олимпийски игри, след като победи представителката на домакините Ксюфей Кси с 2:0 (21:18, 21:18) в двубой от група А.

В първия си мач в Париж тя отстъпи на световната №1 при жените - Ан Се Юнг с 0:2 (15:21, 11:21).

18-годишната Налбантова, която е най-младата участничка в турнира по бадминтон при дамите, отново показа завидно самочувствие. В първия гейм играта се движеше точка за точка, но в края българката успя да дръпне в резултата.

Във втората част Налбантова стигна до аванс в средата на гейма, след като поведе с 11:8. Все пак Ксюфей Кси не се отказа и изравни за 18:18. Това не притесни българската представиретелка и тя спечели следващите три точки, за да стигне до победата.