2. - Шампионска лига
  3. Мъгла в група G: Шахтьор - Зенит 2:2, Апоел надхитри и Порто - 1:1 като гост (видео)

Двете равенства в групите маркираха пълната неяснота около челните места

Украинският гранд Шахтьор не можа да надиграе руския Зенит при домакинството си в третата среща от групa G на Шампионската лига. В много солиден мач в Киев двата тима направиха бойко 2:2 и оставиха сметките за разчистване след две седмици, когато в Санкт Петербург пък руснаците ще са домакини.

Още по-интересното е обаче, че израелският Апоел продължи да бъде истински проблем за далеч по-силните на книга останали отбори. Тимът на сърбина Иван Йованович извъртя 1:1 и като гост на не кой да е, а Порто.

Така аутсайдерът в групата води еднолично в класирането след преполовяването на мачовете

Групата се заплита изключително много, след като всеки от тимовете има шанс за излизане от групата.

В Киев мачът за Шахтьор започна идеално. Колосът на Украйна поведе с 1:0 в 15-ата минута, когато след асистенция на бразилеца Жадсон сънародникът му Вилиан отбеляза за 1:0. Още по-сладко за домакините обаче бе и това, че в началото на мача Зенит и пропусна дузпа, след като вратарят хвана удара на Широков.

Зенит обаче не клекна. В 33-ата минута Широков заби седмия си гол този сезон, след като неговият тим не спря да търси гол. Точно преди края на първото полувреме обаче – друг бразилец в латино-украинската команда на Мирча Луческу – Луис Адриано, накара зрителите на „Донбас Арена“ да изпаднат в еуфория, след като отбеляза за 2:1.

За Зенит обаче, който няма загуба шест мача, това не означаваше нищо. В 60-ата минута Файзулин направи резултата 2:2.

До края на срещата Зенит имаше надмощие, но нов гол не падна и руснаците запазиха много стратегически шансове да изпреварят в следващия кръг Шахтьор, тъй като домакинстват на украинците.

В другата среща от група G Порто не можа да победи Апоел. Компактно разположени в защита, израелците издържаха мъжки на непрестанния натиск, на който бяха подложени от първата минута. В 13-ата всичко за „драконите“ изглеждаше, че ще бъде лесно, след като Хълк вкара дежурния си гол. Не така обаче мислеха гостите. Скромни, но с вече показано самочувствие в предишните си две срещи те стигнаха до гол чрез Аилтон Алмейда в 19-ата минута.

Противно на очакванията, до края на срещата, в която домакините имаха над 70 минути за нов гол, такъв не падна и в крайна сметка мачът на „До Драгао“ приключи с изключително изненадващото 1:1.