2. Славия
  3. Юноша на Славия впечатли треньора на Уулвърхемптън

Юноша на Славия впечатли треньора на Уулвърхемптън

Бранителят Петко Христов игра цял мач при загубата с 3:4 от Дарби Каунти при юношите младша възраст

Юношата на Славия Петко Христов игра в контролата на юношите младша възраст на Уулвърхямптън срещу Дарби Каунти, спечелена от Дарби с 4:3. Централният защитник започна като титуляр и остана на терена през всичките 80 минути на срещата, играна на тренировъчната база на Дарби Каунти.

В двете полувремена Христов имаше двама различни партньори в центъра на отбраната на "вълците". Атаката за третия гол в полза на Уулвс започна от Петко Христов, който със Славия стана шампион на България при децата, родени 1999 година. Централният бранител се отличи със стабилна индивидуална игра във въздуха и по земя и спечели почти всички единоборства срещу противниковите нападатели.

Ръководството на младежката академия на Уулвърхямптън е харесало изявите на Христов по време на пробния му период в Англия, който ще продължи до 7 август. Преди няколко дни бранителят е взел участие и в двустранна игра между два от отборите в школата на "вълците". По решение на треньорите Христов е играл в състава на по-големите.