3. Ал Сад триумфира в азиатската Шампионска лига

Ал Сад триумфира в азиатската Шампионска лига

На финала тимът записа успех над сочения за фаворит Чонбук Моторс (Република Корея) след изпълнение на дузпи с 4:2

Катарският клуб Ал Сад триумфира като победител в азиатската Шампионска лига за 2011 година. На финала той записа успех над  сочения за фаворит тим на Чонбук Моторс (Република Корея) след  изпълнение на дузпи с 4:2.

Редовното време и продълженията завършиха при резултат 2:2.

Вратарят на Ал Сад Мохамед Сакр спаси два от наказателните удари, а Надир Белхаджи вкара победната дузпа и изпрати тима си на Световното клубно първенство на ФИФА, предвидено за декември.

Иначе Ениньо откри резултата в полза на Чонбук в 20-ата минута след отлично изпълнение на свободен удар точно пред наказателното поле.

Преднината обаче беше заличена след 20 минути, след като бранителят на корейците У-йон Сим си вкара автогол в опита си да подложи глава и да извади топката в корнер при пробив и центриране на Абдулкадер Кейта.

Самият Кейта вкара в 61-ата минута и изглеждаше, че това е решителното попадение в мача. В последната минута на срещата обаче Ли Хюн-сун изравни за 2:2 и прати срещата в продълженията.

Така при наказателните удари момчетата на уругвайския треньор Хорхе Фусати вкараха всичко, докато корейците пропиляха две. Освен участието на Световното клубно първенство, за Ал Сад има и 1,5 милиона долара от наградния фонд на турнира.