3. Аржентина се изложи срещу опашкаря Боливия (видео)

Аржентина се изложи срещу опашкаря Боливия (видео)

Меси и компания не можаха да победят абсолютния аутсайдер и приключиха домакинството си при 1:1

Представителният тим на Аржентина направи нова грешна стъпка по пътя си към Мондиал 2014 в Бразилия.

Един от фаворитите в зона Южна Америка стигна само до реми 1:1 у дома срещу абсолютния аутсайдер Боливия, който преди срещата нямаше нито една спечелена точка в актива си.

Сега обаче Лионел Меси и компания не можаха да се възползват от удобния случай да оглавят еднолично подреждането в групата и останаха с 4 точки от три мача, колкото има и Уругвай преди домакинството си на Чили.

Разочароващият резултат е втори поред за момчетата на Алехандро Сабела, които преди месец отстъпиха изненадващо пред Венецуела с 0:1.

Сега те бяха близо да повторят кошмарното си представяне, след като отново се озоваха в ролята на догонващи в резултата.

Това стана в 56-ата минута, когато нападателят на Шахтьор (Донецк) Марсело Морено откри и смълча трибуните на стадион „Антонио Либерти” в Буенос Айрес.

Все пак, домакините успяха да отговорят и да възстановят равенството. Това стори стрелецът на Наполи Езикел Лавеци, който се появи на терена в 59-ата минута и няколко секунди по-късно вкара за 1:1.

След това реми Боливия остана на последна позиция в групата и без нито една победа в 16 последователни срещи.