3. Атлетико Минейро пропусна шанса да излезе начело в Бразилия (+ВИДЕО)

Атлетико Минейро пропусна шанса да излезе начело в Бразилия (+ВИДЕО)

Неймар блесна с два гола, Сантос бие 2:1

Атлетико Минейро пропусна шанса да излезе начело в класирането на бразилското футболно първенство, след като загуби гостуването си на Наутико с 0:1 в 25-ия кръг. Лидер в подреждането е Флуминензе с 53 точки, който в събота загуби с 1:2 у дома от последния Гоянензе.

Полузащитникът Соуса донесе победата на Наутико с гол в 49-ата минута. Отборът е на 12-о място в класирането с 31 точки. Наутико спечели първи мач в последните си пет двубоя. Жоса от тима на Наутико получи червен картон в добавеното време.

Атлетико Минейро се цели към първа титла в Бразилия от 1971 година насам.

Третият в класирането Гремио вече изостава на пет точки от лидера, след като завърши 1:1 с Фламенго. Васко да Гама направи 1:1 с Крузейро и е четвърти, на 10 точки след Флуминензе.

Шампионът Коринтианс спечели с 2:0 гостуването си на Палмейрас с попадения на Ромариньо и Паулиньо. Луан от тима на Палмейрас получи червен картон още в 26-ата минута.

Това беше първи мач за Палмейрас след уволнението на треньора Луис Фелипе Сколари. Отборът загуби шест от последните си осем мача и е на предпоследно място в класирането.

Неймар вкара два гола през второто полувреме при успеха на  Сантос с 2:1 над Коритиба.  Сантос е на 11-а позиция с 33 точки актив. Ботафого, с Кларънс Сеедорф в състава си, завърши 0:0 с Понте Прета.

Диего Форлан игра за Интернасионал, който направи 2:2 с тима на Спорт в Порто Алегре.

В класирането води Флуминензе с 53 точки, пред Атлетико Минейро с 51 точки и мач по-малко, Гремио с 48 точки, Васко да Гама с 43 точки, Сао Пауло с 39 точки, Ботафого с 39 точки и др.