3. Бока Хуниорс спечели първото издание на купата на Аржентина от 42 години насам

Бока Хуниорс спечели първото издание на купата на Аржентина от 42 години насам

Бока победи на финала Расинг Клуб с 2:1

Бока Хуниорс спечели възобновения турнир за купата на Аржентина след победа на финала над Расинг Клуб с 2:1. Така Бока остава единственият носител на този трофей в този турнира, който завършва до край едва два пъти.

Уругваецът Сантяго Силва изведе Бока в резултата в 21-а минута, Лукас Виатри отбеляза втория гол. Вантелин Виола върна едно попадение за Расинг в 68-а минута на мача, игран пред 35 000 зрители.

Мачът за Копа Аржентина трябваше да се изиграе на 23 юни, но бе отложен заради традиционните за страната неразбории около домашния календар. Бока Хуниорс е носител на трофея и в единствения друг случай, в който турнирът завършва - през 1969 година.

През 1970 година турнирът е прекъснат след първия мач от финала и оттогава не се провежда, докато миналия сезон Аржентинската футболна федерация реши да го възобнови.