3. Бока на крачка от титлата след 0:0 с шампиона

Бока на крачка от титлата след 0:0 с шампиона

Бока Хуниорс поведе с 8 точки на върха в аржентинското първенство "Апертура", след като в 14-ия кръг завърши 0:0 при гостуването на шампиона Велес Сарсфилд

Бока Хуниорс поведе с 8 точки на върха в аржентинското първенство "Апертура", след като в 14-ия кръг завърши 0:0 при гостуването на шампиона Велес Сарсфилд. Равенството е стратегическо за Бока, като тимът има 32 точки, с 8 повече от втория Расинг Клуб 5 кръга преди края на шампионата. В следващия кръг Бока Хуниорс приема Расинг в решителен мач и ако не загуби, почти ще си гарантира титлата. Бока можеше да си тръгне и с трите точки от стадиона на Велес - Хосе Амалфитани, но в 35-а минута Роландо Скиави пропусна дузпа.

Ланус победи Банфилд с 2:1 и се изкачи на трето място в класирането с 23 точки. Унион пък едва успя да победи с 2:1 останалия с осем души на терена отбор на Нюуелс олд бойс. Раул Виялба (45), Фабиан Муньос (54) и Гилермо Феракути (86) видяха червения цвят на картона, но въпреки сериозното числено неравенство, гостите от Нюуелс се държаха геройски и резултатът 3 минути преди края бе равен 1:1. Едва в 87-а минута домакините стигнаха до победата след гол от дузпа на Енрике Болоня.

В класирането начело е Бока Хуниорс с 32 точки, следван от Расинг Клуб 24, Ланус 23, Атлетико Рафаела 23, Тигре 21, Белграно 21, Велес 21 и други.