3. Бока продължава да крачи към титлата в Аржентина

Бока продължава да крачи към титлата в Аржентина

Лидерът Бока Хуниорс победи втория в класирането Атлетико Рафаела с 3:1 в мач от 13-ия кръг на първенството на Аржентина по футбол "Апертура".

Лидерът Бока Хуниорс победи втория в класирането Атлетико Рафаела с 3:1 в мач от 13-ия кръг на първенството на Аржентина по футбол "Апертура". Таза възпитаниците на Хулио Сесар Фалкиони записаха 23-и пореден мач без загуба и с 31 точки се утвърдиха на върха на класирането с 9 точки аванс пред Атлетико Рафаела. С успеха Бока се приближи до първа титла от 2008 година.

21-годишният нападател Николас Бланди откри резултата още в шестата минута. Той получи пас от дясно, преодоля двама защитници и прати топката в мрежата на гостите. Десет минути по-късно Бланди удвои с четвъртия си гол за сезона. Той беше изведен в чиста позиция от Кристиан Чавес и от десетина метра пусна топката край вратаря Гийермо Сара за 2:0. Бока продължи да контролира мача и четири минути преди края един от най-добрите в мача Чавес също се разписа. Той получи пас от ляво от Клементе Родригес в наказателното поле и от малък ъгъл направи резултата класически. В 88-ата минута гостите стигнаха до почетен гол. Алексис Кастро се разписа с глава след центриране от фаул.

Колон прекъсна серия от пет мача без победа след 1:0 като гост на Белграно. Попадението реализира Естебан Фуертес от дузпа в 80-ата минута. Така Колон се изкачи на трето място с 21 точки.

Закъсалият Архентинос Хуниорс сложи край на серията от четири поредни победи на Велес Сарсфийлд след успех с 3:1 като домакин. Сантиаго Салседо реализира два гола за успеха, а Архентинос се измъкна от дъното и вече е 16-и с 12 точки. Велес, който завърши мача с девет души заради червени картони на вратаря Марсело Бароверо (69) и на защитника Фернандо Тобио (90), пък падна на седмо място с 20 точки.