3. Бока с втора загуба за Либертадорес

Бока с втора загуба за Либертадорес

Аржентинците паднаха с 0:1 от уругвайския Насионал

Бока Хуниорс допусна втора загуба в първа група на турнира за Копа Либертадорес. Аржентинският гранд отстъпи с 0:1 в третия кръг пред Насионал (Уругвай). Централният защитник Андрес Скоти се разписа с удар с глава след центриране от ъглов удар в 20-та минута. Това е трета загуба от четири мача за Бока Хуниорс във всички турнири. На тима не помогна и завръщането в състава на Хуан Роман Рикелме.

Трикратният шампион Насионал остана с 10 души в 73-та минута, когато Алехандро Лембо получи червен картон. Уругвайският тим води в класирането в групата със 7 точки, пред Толука (Мексико) с 4 точки, Бока Хуниорс с 3 точки и Барселона (Еквадор) с 2 точки. В трета група на стадион "Морумби" Сао Пауло (Бразилия) и Арсенал (Аржентина) завършиха 1:1.

Жадсон откри резултата за домакините в последните секунди на първата част, а Дарио Бенедето изравни в 49-та минути от дузпа. Луис Фабиано от тим на Сао Пауло получи червен картон в петата минута на добавеното време на двубоя. В същата група Атлетико Минейро (Бразилия) спечели с 2:1 срещу Дъ Стронгъст (Боливия). За домакините точни бяха Жо в 56-та минута и Роналдиньо в 74-та от дузпа. За гостите се разписа Луис Мелгар в 90-та минута. В класирането Атлетико Минейро е с пълен актив от 9 точки, пред Сао Пауло (Бразилия) с 4 точки, Дъ Стронгъст с 3 точки и Арсенал с 1 точка.

В шеста група Серо Портеньо (Парагвай) загуби от гостуващия Индепендиенте Санта Фе (Колумбия) с 1:2 в драматичен мач. Парагвайският тим поведе след попадение на Джонатан Фабро в 44-та минута. Омар Перес изравни в 59-та минута от дузпа. Двамата настъпи в 76-та минута, когато Уилямс Мартинес получи червен картон за нарушение в наказателното поле, а Омар Перес за втори път в мача се разписа от бялата точка. В класирането води Реал Харкиласо (Перу) със 7 точки, пред Санта Фе с 5 точки, Толима с 4 точки и Серо Портеньо без спечелена точка до момента.