3. Бразилия би Швеция с 3:0 в контрола, Златан не игра (ВИДЕО)

Бразилия би Швеция с 3:0 в контрола, Златан не игра (ВИДЕО)

Дамиао и Пато вкарват головете за "златистите"

Националният отбор на Бразилия спечели първия си мач след загубения финал на Олимпийските игри, след като тази вечер се наложи с 3:0 над Швеция в контролна.

Двубоят се игра на шведска земя, а главен рефер беше Виктор Касай.

Голямата звезда на "тре крунур" - Златан Ибрахимович, пропусна двубоя пораби болки в крака.

Срещата премина под инициативата на "златистите", които обаче, както обикновено направиха множество пропуски пред противниковата врата.

Първият от тях дойде още в 19-ата минута, когато Дамиао бе изведен на изгодна позиция, но ударът му срещна десния страничен стълб на шведите.

След няколко добри акции на Неймар, които обаче не доведоха до гол се стигна до 32-ата минута, когато отново Неймар центрира меко за Дамиао, който с глава даде аванс на бразилците - 1:0.

През втората част играчите на селесао отново бяха по-активни, докато опасните положения за шведите дойдоха основно след центрирания.

Възпитаниците на Мано Менезеш пък изтърваха поне около половин дузина положения, преди да се стигне до 84-ата минута, когато Пато засече с глава центриране на Алвеш за 2:0.

След този гол гардът на шведите падна и само 120 секунди по-късно Вернблоом извърши нарушение в пеналта си и Пато оформи крайното 3:0 от отсъдената от Касай дузпа.