3. Бразилия грабна „Копа Рока” след 2:0 над „анонимна” Аржентина (видео)

Бразилия грабна „Копа Рока” след 2:0 над „анонимна” Аржентина (видео)

Националният отбор на Бразилия спечели поредния трофей във витрината, след като тази нощ се наложи с 2:0 над вечния съперник Аржентина и грабна титлата „Копа Рока”

Националният отбор на Бразилия спечели поредния трофей във витрината, след като тази нощ се наложи с 2:0 над вечния съперник Аржентина и грабна титлата „Копа Рока”. Първият мач между колосите на Южна Америка преди две седмици завърши наравно 0:0. Трофеят носи името на бившия президент на Аржентина Хулио Рока.

И двата отбора бяха съставени от играчи, които се подвизават в местните първенства, като това се отрази изключително много върху представянето на „гаучосите”, тъй като най-големите звезди на тима играят в европейски клубове, а снощи бе поредният кръг от Шампионската лига. В състава на „златистите” пък личаха имена като тези на Роналдиньо, Неймар и Фред.

Първата част не бе на особено високо ниво и зрителите в Белем, където се игра срещата, не видяха голове до почивката.

В началото на второто полувреме обаче, в 54-ата минута, след страхотна контраатака, Лукас пробяга над 50 метра преди да прониже Орион с удар по диагонала по земя.

Крайното 2:0 пък оформи мегазвездата на „златистите” – Неймар, в 75-ата минута, след като засече отблизо центриране отляво на Фред.

БРАЗИЛИЯ - АРЖЕНТИНА 2:0
1:0 Лукас (54)
2:0 Неймар (75)

БРАЗИЛИЯ: Джеферсон, Деде, Данило, Ревер, Бруно Корсет (85-Клебер), Ралф, Ромуло, Лукас (69-Диего Соуза), Роналдиньо, Боргес (74-Фред), Неймар

АРЖЕНТИНА: Агустин Орион, Кристиан Селай, Себастиан Домингес, Леандро Десабато, Иван Пилиуд (78-Пабло Моуче), Емилиано Папа, Аугусто Фернандес, Ектор Кантерос (60-Марио Болати), Валтер Монтильо, Гунасо, Лукас Виатри

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Данило (Бразилия); Десабато, Виатри (Аржентина)