3. Бразилия изригна с 8:0 срещу Китай (видео)

Бразилия изригна с 8:0 срещу Китай (видео)

Неймар затвори устата на критиците с хеттрик, Оскар блести за "Селесао"

Хеттрик на Неймар и страхотна игра на новото попълнение на Челси – Оскар бяха нещата, които впечатлиха при бруталната победа на Бразилия с 8:0 над Китай в контрола, играна в Ресифе.

Оскар вкара и гол, а Хълк, Рамиреш и Лукас Моура също се разписаха за разгромния успех, а Лиу Жиан си вкара автогол през втората част.

След освиркванията на бразилската публика в петък в контролата с ЮАР, играчите в златисто бяха решили да докажат, че не заслужават подобно отношение.

Оскар центрира за Неймар след пет минути, но пред вратата звездата на Сантос удари греда.

„Селесао” налиташе при всяка възможност към азиатската врата. Хълк и Лукас принудиха Женг Ченг да спасява на два пъти преди да дойде първият гол.

Рамиреш се включи от дълбочина, направи двойно със своя съотборник в Челси Оскар и прехвърли вратаря за 1:0.

Секунди по-късно авансът бе удвоен. Ниско центриране на Хълк, който замени в състава Леандро Дамиао, намери Оскар, халфът пусна за Неймар и той вече нямаше как да сбърка – 2:0.

Китайската стена в защита рухна и беше само въпрос на време играчите на Мано Менезеш да вкарат още попадения.

Оскар нацели греда от много близко разстояние, а Деде с глава също намери странични стълб след свободен удар на Дани Алвеш.

След почивката само за 10 минути Бразилия наниза още три гола.

Хълк и Оскар изведоха Лукас Моура с отлична комбинация и новото попълнение на ПСЖ покрай Женг направи 3:0.

Неймар удари поредна греда, но този път Хълк бе на точното място и довкара за 4:0.

Неймар бе много мотивиран да зарадва трибуните и засече ниско центриране на Марсело в мрежата – 5:0 и втори гол за него. След час игра Оскар пак направи асистенция, а Неймар оформи своя хетррик – 6:0.

Лукас принуди Луи Жиан да си вкара автогол за 7:0, а Марсело спечели дузпа след това. Оскар бе в основата на атаката и получи правото да изпълни, като не сгреши и покачи на 8:0.

Загубата  е най-голямата за Китай в историята. Досега рекордното поражение на азиатците беше с 0:5 от САЩ през 1992 година.