3. Бразилия напомни на себе си след голова фиеста срещу Еквадор (видео)

Бразилия напомни на себе си след голова фиеста срещу Еквадор (видео)

"Кариоките" си осигуриха първото място в групата си, Венецуела и Парагвай също се класираха за четвъртфиналите

Един от основните фаворити за спечелването на Копа Америка – Бразилия, най-сетне записа успех, след като в третия си мач от тазгодишното издание на турнира се наложи с 4:2 над Еквадор. По този начин „кариоките” си осигуриха място на четвъртфиналите, а с играта си от последния си двубой от груповата фаза напомниха на себе си.

„Селесао” започна уверено от началото на срещата и след няколко пропуска усилията на тима бяха възнаградени в 28-ата минута, когато Алешандре Пато с хубав удар с глава забоде кълбото във вратата на Еквадор за 1:0. „Кариоките” можеха да удвоят в 36-ата минута, но ударът на Робиньо срещна лявата греда и по този начин минималният аванс от един гол се запази. Малко след този пропуск на бразилците резултатът бе изравнен. Фелипе Кайседо отправи далечен изстрел към Жулио Сезар, който се намеси доста разколебано и позволи на топката да влети в мрежата му след не особено трудния удар на играча на Еквадор.

На почивката резултатът се запази 1:1, а малко след подновяването на играта Неймар даде аванс на „селесао”. Желаният от Реал Мадрид нападател бе изведен великолепно в наказателното поле на Еквадор и много хубаво преодоля Марсело Елисага за 2:1.

Еквадорците обаче отново се върнаха в срещата, след като в 58-ата минута Фелипе Кайседо реализира втория си гол. Играчът отправи истински снаряд от границата на наказателното поле, като ударът се оказа неспасяем за Жулио Сезар и влетя в мрежата му за 2:2.

Две минути по-късно „селесао” избухна и отново взе аванс от едно попадение. Стражът на Еквадор не се намеси много добре след удар на Неймар, а Пато се оказа най-съобразителен и прати кълбото в мрежата на съперника за 3:2.

Крайният резултат бе оформен от Неймар в 71-ата минута. Нападателят засече от близко разстояние центриране на Майкон и с гола си направи преднината на „кариоките” комфортна. До края на мача не падна нов гол и по този начин Бразилия спечели срещата, като така си осигури и първото място в групата, след като в снощния мач между Парагвай и Венецуела не бе излъчен победител и сблъсъкът завърши наравно 3:3.

Венецуела поведе в самото начало на мача, още в 5-ата минута, с гол на Рондон, но резултатът на почивката бе 1:1, след като Алкарас изравни. През втората част голове на Бариос и Риверос дадоха аванс на Парагвай от две попадения, но Венецуела не бе казала последната си дума и чрез голове на Федор и Перозо в 90-ата и 93-ата минути достигна до равенството, което осигури на тима втората позиция. Парагвай остана трети, но все пак продължава на четвъртфиналите.