3. Бразилия пак не впечатли

Бразилия пак не впечатли

„Златистите” биха 10 от Гана с 1:0 в контрола на „Крейвън Котидж”

Националният отбор на Бразилия продължава да не впечатлява под ръководството на Мано Менезеш, след като днес се измъчи здраво срещу тима на Гана в контрола. Срещата се игра на стадион „Крейвън Котидж” в Лондон, а „златистите” се наложиха само с 1:0, въпреки че играха с човек повече цял част.

В 34-ата минута Опаре си изкара втори жълт картон, а единственото попадение в мача бе дело на Дамиао в 45-ата минута.

Двубоят започна много лошо за бразилците, които трябваше да правят принудителна смяна в 10-ата минута, когато Гансо се контузи и на негово място се появи Елиас. В 14-ата минута дойде и първият точен удар в мача, а него автор бе Роналдиньо, но стражът на Гана спаси.

След това положение „кариоките” овладяха инициативата и започнаха сериозно да притесняват Квараси и бранителите пред него. В 27-ата минута Неймар изведе Дамиао в пеналта и нападателят не сбърка, но попадението бе отменено заради засада.

Така дойде 34-ата минута, когато Опаре остави своите с човек по-малко, след като извърши съмнително нарушение за жълт картон.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Фернандиньо намери Дамиао на изгодна позиция, а последният не сбърка, откривайки резултата в полза на хората на Менезеш.

През втората част бразилците продължиха на натискат в търсене на нови голове, но пропуски в началото направиха Алвеш и Марсело.

Нападателят на Фламенго Роналдиньо, продължаваше да прави каквото си иска с отбраната на „черните звезди” и в 69-ата минута качи топката на главата на Алвеш, който засече от няколко метра, но стражът на Гана показа брилянтен рефлекс и изби в корнер.

В самия край на мача Роналдиньо можеше да се разпише, след като стреля мощно от средна дистанция, но Квараси пак отрази шута му.

До края на двубоя зрителите на стадион „Крейвън Котидж” не видяха повече попадения и така Бразилия се наложи над Гана с 1:0 в контрола.

Състави:

Бразилия: Сезар, Алвеш, Лусио, Силва, Марсело, Лукас, Гансо (Елиас 10’), Фернандиньо (Хълк 46’), Неймар, Дамиао (Пато 78’), Роналдиньо

Гана: Квараси, Ворса, Менса, Пентсил, Опаре, Асамоа, Боатенг (Ади 46’), Баду (Адома 78’), Инкуум (Тагое 86’), Мунтари (Рабиу 46’), Айе (Адия 70’)

Жълти картони: Фернандиньо (Бразилия) Боатенг, Менса, Инкуум, Опаре (2) (Гана)

Червени картони: Опаре (Гана)

Стадион: „Крейвън Котидж”, Лондон

Рефер: Майк Дийн