3. Бразилия разби САЩ в контрола (видео)

Бразилия разби САЩ в контрола (видео)

Бразилия победи САЩ с 4:1 в контролен мач, играл се на стадион "Федекс Фийлд" в Ландоувър, щат Мериленд.

Резултатът бе открит в 12-ата минута от Неймар от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Огучи Ониу. Звездата на "Селесао" изработи и втория гол, реализиран от Тиаго Силва в 26-ата минута. В последните секунди на първото полувреме Еркулес Гомес намали след пас на Фабиан Джонсън.

През втората част домакините имаха и още възможности, но така и не успяха да реализират втори гол. С основна заслуга за това бе бразилският вратар Рафаел, ознаменувал дебюта си в националния със страхотна игра. На южноамериканците един път помогна и гредата, която топката срещна след шут на Ониу.

В крайна сметка, вместо да вкарат, янките инкасираха още две попадения. Марсело първо реализира за 3-1 след пас на Неймар в 59-ата минута, а 3 минути преди последния съдийски сигнал подаде на Алешандре Пато, който оформи крайния резултат: САЩ - Бразилия 1:4.

Загубата е първата в последните 6 мача за момчетата на селекционера Юрген Клинсман, записали последователно победи срещу Словения, Венецуела, Панама, Италия и Шотландия.