3. Диньо спаси Атлетико от загуба срещу Крузейро с фамозен гол (ВИДЕО)

Диньо спаси Атлетико от загуба срещу Крузейро с фамозен гол (ВИДЕО)

Роналдиньо се отличи с гол и асистенция при равенството 2:2 на Атлетико Минейро като гост в градското дерби на Бело Оризонте срещу Крузейро от 19-ия кръг на бразилското футболно първенство

Роналдиньо се отличи с гол и асистенция при равенството 2:2 на Атлетико Минейро като гост в градското дерби на Бело Оризонте срещу Крузейро от 19-ия кръг на бразилското футболно първенство. Така след първата половина от сезона Атлетико е лидер в класирането с 43 точки и мач по-малко от втория Флуминензе, който има 42 точки.

Валисон даде аванс на Крузейро в 17-ата минута, но Леонардо Силва изравни с удар от въздуха след центриране на Роналдиньо от корнер в края на първата част. След час игра и двата отбора останаха с десет души на терена заради червени картони на Леонардо Герейро от домакините и на Бернард от гостите, които се спречкаха помежду си и размениха удари.

Роналдиньо даде аванс на Атлетико Минейро с удар по тревата в 82-ата минута. Малко по-късно гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Лукас Пиер, а Крузейро натисна и стигна до изравняване в последните секунди на добавеното време чрез Матеус.

Атлетико Минейро продължи серията си от 13 поредни мача без поражение в шампионата и си гарантира първото място на полусезона. Крузейро пък остава на 8-а позиция с 28 точки.